Pozitif Atölye/Beyti Engin-Filiz Kaya


Pozitif Atölye 2015 yılı Kasım ayında Beyti Engin ve Filiz Kaya öncülüğünde açılan ve “Kişiye Özel Oyunculuk Eğitimi” ilkesini benimseyerek, oyunculuk eğitiminde yeni arayışlar içerisinde olan bir “Birlikte” eğitim atölyesidir.


Beyti Engin

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2005 yılından itibaren Tiyatro Z, Dostlar Tiyatrosu, Talimhane Tiyatrosu, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Beşiktaş Belediyesi Prodüksiyon Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Emek Sahnesi, Pangar, Altıdan Sonra Tiyatro, Tiyatro Beş ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde görev aldı. Tiyatronun yanı sıra eğitmenlik ve seslendirme sanatçılığı da yapmaya devam etmektedir.

Filiz Kaya

Yeşilköy Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Kaya, İstanbul Ünivesitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından aynı üniversitede Adli Tıp yüksek lisansını sürdürmektedir. Meslek eğitimleri içinde Çözüm Odaklı Terapi, Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, NLP, Enerji Terapisi, Zihinsel Antrenman, EMDR ve Gottman Çift Terapisi yer alan Kaya, çalışmalarında EMDR tekniğini yoğun olarak kullanmaktadır ve EMDR konusunda ülkemizdeki önemli araştırmacılardan biridir. Çift ve evlilik terapisi eğitimlerini, John ve Julie Gottman’dan alan Kaya, Sertifikalı Gottman Çift Terapisti aynı zamanda yöntemin eğiticisidir. Meslek hayatı süresince pek çok proje, araştırma ve eğitime imza atmış olan Kaya, son yıllarda çalışmalarını çiftler ve performans geliştirme konularında sınırlamıştır. Özellikle sahne sanatları ve sporda performans alanlarında çalışmakta olan Kaya, 2010 yılından bu yana, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde “Performans Psikolojisi” ve “Oyunculukta Psikolojik Hazırlık” derslerini vermektedir.

Not: Atölye ücreti 15 tl olup başvurusu kabul edilen katılımcılar ile iletişime geçilecektir. Atölye ödemeleri atölye günü alınmaktadır.